Dla 8-klasisty

Informacja dla uczniów klas VIII pragnących skorzystać z oferty edukacyjnej Szkoły

Lista przedmiotów i ilości godzin z poszczególnych przedmiotów rozszerzonych w kolejnych klasach I, II, III i IV Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli
na rok szkolny 2019/2020

Pobierz w pliku w PDF

Serwis informacyjny VULCAN:

Kandydat po szkole podstawowej https://podkarpacie-posp.edu.com.pl

Nabór do szkoły na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Rodzice,
Uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej
i trzecich klas gimnazjów!

Przed nami nowy nabór do szkoły, w ramach którego będziemy rekrutować absolwentów zarówno po szkole podstawowej jak i po gimnazjum. Za sprawą licznych informacji medialnych nabór ten obrósł pewnymi mitami, które mogą powodować zarówno u Państwa jak i Państwa dzieci niepotrzebne emocje. Ze swojej strony pragnę zapewnić, że jako szkoła, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli, jesteśmy przygotowani do podwójnego naboru. Naszym nadrzędnym celem jest oczywiście stworzenie oferty edukacyjnej takiej, która będzie odpowiadać aspiracjom i oczekiwaniom absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W nadchodzącym roku szkolnym przygotowaliśmy ofertę dla 7 klas po szkole podstawowej i 7 klas po szkole gimnazjalnej. Każda klasa daje możliwość wyboru różnych przedmiotów rozszerzonych, tym samym zapewniamy szeroką możliwość wyboru kierunków kształcenia co w przyszłości umożliwi uczniom wybór wymarzonej uczelni. Zwiększony nabór w jednym roku szkolnym nie spowoduje też zjawiska dwuzmianowości. Dzięki odpowiednio rozbudowanej bazie szkolnej, mam tu na myśli nie tylko ilość sal lekcyjnych ale także bazę sportową szkoły, zajęcia w szkole będą się odbywać tylko na jednej zmianie.

Wszystkim uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych życzę jak najlepszych ocen uzyskanych na świadectwie ukończenia szkoły i jak najlepszych wyników egzaminu zewnętrznego, tak by stały się one przepustką do wymarzonej szkoły. Jestem przekonany, że dla wielu z Was będzie to nasze liceum. Państwu Rodzicom życzę dumy z osiągnięć swoich dzieci i satysfakcji z dokonanych przez nich wyborów. Jednych z najważniejszych o ile nie najważniejszych w ich dotychczasowym życiu.

Z poważaniem:
Mariusz Potasz